Devamı için aşağıya kaydırın

Villalar, birçok insanın hayalini kurduğu ihtişamlı yapılardır. Hem modern ve şık görünümleri ile hem de sağladığı olanaklar bakımından villalar insanlara konforu ve şıklığı birlikte sunabilen göz kamaştırıcı özel yapılardır.

Özel bir bakış açısı, eşsiz bir zevk ve incelikli bir dekorasyon bilgisi gerektirir. Villa dekorasyonu diğer sıradan konutların dekorasyonundan çok farklıdır. Bu sebeple villa dekorasyonu planlanırken yapının bir apartman dairesi ya da sıradan bir konut olmadığına dikkat edilmelidir.
Şehirin kalabalığından uzak, bahçeli, müstakil ve son derece görkemli olan villaların dekorasyonu için çok ayrıntılı bir araştırma yapmak veya bu işin uzmanlarından yardım almak gerekir. Peki, villa dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir ve villa dekorasyonunda olması gereken ögeler nelerdir, birlikte inceleyelim:
Villa Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?
• Villa dekorasyonunun normal bir konut dekorasyonundan farklı olduğu bilinmelidir.
• Villa dekorasyonunda vazgeçilmez bir yeri olan aynalar mümkün olduğu kadar karşılıklı konulmalıdır ve mekanın algısı üzerinde olumlu etki yaratmalıdır.
• Klasik ve geleneksel çizgilere ağırlık vermek yerine daha avangart veya daha doğal, sade, modern çizgilere sahip mobilyalar seçilmeli, canlılık ve enerjik görünümlü motifler ve dekoratif objeler, duvar renkleri gibi seçeneklerle yapılmalıdır.
• Villa dekorasyonunda aydınlatmalar önemlidir. Standart konut aydınlatmaları yerine mum ve spot lambalarla, lambaderler ile aydınlatacağınız villanız çok şık ve incelikli görünecektir.
• Villa dekorasyonunda bir diğer hayati konu ise zemin ve duvarların seçilen renktir. Mekanın geniş görünmesi gibi bir ihtiyaç olmayacağı için villaların zemin ve duvar renklerinde diğer konutlara göre daha koyu renkler seçilmesinde bir sakınca yoktur. Eğer mobilyalarınız ve aksesuarlarınızla uyum içindeyse koyu renk zemin ve duvarlar seçebilirsiniz.