Devamı için aşağıya kaydırın

Mantolama Nedir?

İzmir ve çevresinde etkin olan Eser Yapı Dekorasyon hizmetlerinden birisi olan Mantolama (Dış cephe kaplaması) işlemi, mevsimsel şartlara göre ısının kaybolmasını ya da ısının kazanılmasını sağlamak için bina yüzeyine yapılan uygulamalardır. Bu uygulama ile teknik olarak ısı köprüsüne izin verilmez ve gerekli ısı iletim katsayısına ulaşmak hedeflenir. Mantolama işlemi sonucunda ise bina yüzeyinde ısı izolasyonu sağlanmış ve tasarruf edilmiş olur. Ayrıca 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu 01.01.2011 yılında yürürlüğe girmiştir ve 50 metre kare üstünde olan yerleşim yerlerinin Enerji Kimlik Belgesi çıkarabilmesi için mantolama zorunlu tutulmuştur.

Mantolama Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Profesyonel Ekip

Mantolama uygulamasının amacı binanın ısı yalıtımını oluşturarak yaşam alanlarımızda bulunan ısıyı korumak ve tasarruf sağlamaktır. Mantolama uygulamasının kaliteli ve uzun ömürlü olması için malzeme seçiminin önemi büyüktür. En önemli diğer bir etken ise profesyonel ekip tarafından bu işlemin yapılmasıdır. Bilinçsiz ve yanlış yapılan uygulama sizleri olumsuz yönde etkileyecek, konforunuzu düşürerek ve tasarruf sağlamak yerine sizleri zarara uğratacaktır. Eser Yapı Dekorasyon, İzmirde Mantolama işlemini profesyonel teknik personeli ve uzman mantolama ustası kadrosu ile yaparak sizlere kaliteli ve uzun ömürlü bir hizmet sunmaktadır.

Malzeme Seçimi

Mantolama malzemesinde dikkat edilmesi gereken en önemli etken kullanılan malzemenin ısı iletim katsayısı ve malzemenin kalınlığıdır. Isı iletim katsayısı düşük olan malzemeler ısıyı daha az ileterek en iyi ısı yalıtımını sağlamaktadır. Bir malzemenin ısı yalıtım malzemesi olarak kabul edilmesi için ISO ve CEN standartlarına göre ısı iletim katsayısı 0.065W/(m.K) değerinden düşük olmalıdır. Eser Yapı Dekorasyon bu standartlara uygun İzmir’de hizmet veren öncü firmadır. İzmir’de mantolama işlemleri için müşterilerin en çok tercih ettiğini mantolama malzemeleri EPS (Expanded Polistren) , Karbonlu EPSTaş yünüXPS (Extrüde Polistren), Bu malzemeler üzerine sıva ve boya işlemleri kolaylıkla yapılabileceği gibi şık bir dekorasyon için fuga, taş döşemesi ve söve uygulamaları da yapılabilir.

Mantolama Fiyat Listesi m2

Mantolama uygulamasına karar vermiş bina sahipleri teklif almadan önce teknik şartname düzenlemelidirler. Bu teknik şartnamede yapılacak iş ile ilgili detaylar yer almalıdır. Eser Yapı Dekorasyon mantolama fiyatlarını m2 üzerinden verilmektedir ve bu fiyatlandırmaya profesyonel ekibimiz dâhildir. Eser Yapı Dekorasyon İzmir’de birçok kaliteli hizmet sunmuş, profesyonel ekibe sahip ve en uygun mantolama m2 fiyatlarını veren öncü firmadır.

Mantolama Nasıl Yaplır

Eser Yapı Dekorasyon olarak mantolama uygulamasına başlamadan önce binanızı dikkatle inceliyor ve ihtiyacınıza göre en kaliteli hizmeti sunmak için çalışıyoruz. İhtiyacınızı belirledikten sonra mantolama uygulamasını aşağıda geçen sıra ile yapıyoruz.

 1. Bina Dış Yüzeyini Mantolama için hazırlıyoruz.
 2. Binanızın dış cephe giydirmesi için gerekli ısı yalıtım malzemelerini yapıştırıyoruz
 3. Isı yalıtımı için tercih ettiğiniz ısı yalıtım levhalarını dübel ile sabitliyoruz.
 4. Fileli köşe profillerini yerleştiriyoruz
 5. Isı yalıtımı arttırmak için özel sıva uygulaması yapıyoruz.
 6. Donatı File uygulaması yapıyoruz
 7. Isı yalıtımını arttırmak için tekrar özel sıva uygulaması yapıyoruz.
 8. Cephe boyama astarı uygulaması yapıyoruz.
 9. Mineral sıva uygulaması (Dekoratif sıva)
 10. Dış Cephe Boya uygulaması yapıyoruz.
 11. Kaliteli ve uzun ömürlü bir hizmeti sizlere teslim ediyoruz.