Devamı için aşağıya kaydırın

İzmir Elektrik Tesisatı, bir binada elektrikle çalışan tüm sistemlerin çalışması için oluşturulan tesisatların tamamıdır. Bu tesisatlar arasında, aydınlatma tesisatı, zayıf akım tesisatı, priz devreleri vb. bulunmaktadır.

Aydınlatma tesisatı, iç veya dış ortamların aydınlatılması için yapılmış, pano da sigortalardan başlayarak, iletken, anahtar, armatür gibi ürünleri bünyesinde barındıran tesisatlardır.

Zayıf akım tesisatı, tesislerde ziller, kapı otomatikleri, tv antenleri gibi priz ve aydınlatmalara göre daha az akım çeken tesisatlardan oluşmaktadır.

Priz devreleri ise pano da sigortalardan başlayarak en son noktada kullandığımız prize kadar uzanan tesisatlardır. Tüm prizlerde topraklama soketi olması, tesisat çekilirken son priz linyesine kadar topraklama hattının ulaştırılması önemlidir.

izmir elektrik tesisatı
izmir elektrik tesisatı

İzmir Elektrik Tesisatı Nasıl Yapılır?

Tesisatlar sıva altı ve sıva üstü olarak ikiye ayrılır. Sıva üstü tesisatlar genelde bodrum kat, garaj, atölye, fabrika vb. nemli yerlerde kullanılır. Ancak hem görsel anlamda hem de açıkta ve dış etkilere maruz kalarak tehlike yaratabileceği değerlendirildiğinden günümüzde pek kullanılmamaktadır. Sıva altı tesisatlar ise bina yaşım aşamasında sıva yapılmadan önce sıvanın altında kalacak şekilde tesis edilir. Sıva altında tesisata ve projeye uygun şekilde, geçecek iletken kesitleriyle uyumlu borular tesis edilir. Ardından bu borular içerisinden iletkenler geçirilerek tesisat tamamlanabilir.

Ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanmak için bizi aramanız yeterlidir.

Eser Yapı Dekorasyon olarak Elektrik Tesisatı konusunda 7/24 hizmetinizdeyiz.